Odwodnienia fundamentów

Oferujemy usługę odwodnienia fundamentów przy pomocy systemów drenażowych zatrzymujących wodę zbierającą się wokół ścian fundamentowych i piwnicznych. Zajmujemy się kompleksową realizacją projektu – od zaplanowania, przez dobór sprzętu, dostarczenie na miejsce pracy, montaż, demontaż aż po odbiór dedykowanych urządzeń. Zabezpieczamy odwadniany obszar przy użyciu szalunków do wykopów. Pełnimy nadzór nad realizacją zlecenia od początku do końca. Gwarantujemy pełen profesjonalizm, wsparcie techniczne i usługi 24/7.

Dlaczego odwodnienia fundamentów są ważne?

Jako podziemne części budynku fundamenty stale narażone są na szkodliwe działanie wody. Stanowi to poważne zagrożenie dla konstrukcji całego obiektu. Okresowe zalewanie pomieszczeń znajdujących się poniżej poziomu gruntu czy zawilgocenie fundamentów to problemy, z którymi borykać się musi duża grupa właścicieli budynków. Aby tego uniknąć, należy zadbać o właściwy drenaż opaskowy lub wykonanie liniowego odwodnienia fundamentów.

W jakich sytuacjach należy wykonać odwodnienie fundamentów?

Wykonanie odwodnienia fundamentów w postaci drenażu opaskowego lub odwodnienia liniowego zalecane jest szczególnie w sytuacji, gdy poziom wód gruntowych na działce jest wysoki (znajduje się 50 cm pod powierzchnią gruntu). Dużo zależy również od rodzaju gleby. W przypadku gleb gliniastych, gdzie grunt jest słabo przepuszczalny i ma tendencję do gromadzenia wody, wykonanie odwodnienia jest niemal konieczne. Kiedy jednak grunt jest przepuszczalny (piasek, żwir), a warstwa nieprzepuszczalna znajduje się znacznie poniżej poziomu fundamentów, wykonanie odwodnienia nie jest wymagane.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty odwodnienia fundamentów. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty internetowej. Pozostajemy do dyspozycji.