Odwodnienie igłofiltrami

Wykonujemy odwodnienie igłofiltrami, które są jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na obniżenie poziomu wód gruntowych podczas realizacji projektów budowlanych, inżynieryjnych czy modernizacyjnych. Oferujemy kompleksową realizację usługi, począwszy od opracowania projektu i wszystkich etapów prac, poprzez dostarczenie i odbiór sprzętu, aż po nadzór nad jakością wykonywania poszczególnych zadań na miejscu realizacji. Jesteśmy w stanie zapewnić pełne wsparcie techniczne i profesjonalną pomoc na każdym etapie projektu, dzięki czemu możemy zagwarantować skuteczne i szybkie wykonanie zlecenia zgodnie z wymaganiami klienta. Nasza oferta jest skierowana do firm budowlanych i modernizacyjnych, które zajmują się instalacjami wodno-kanalizacyjnymi i poszukują skutecznych rozwiązań do obniżenia poziomu wód gruntowych podczas prowadzenia swoich prac.

Czym jest odwodnienie igłofiltrami?

Odwodnienie igłofiltrami to sposób na obniżenie wód gruntowych poprzez wprowadzenie specjalistycznych filtrów do gleby. Jest to zatem czynność niezbędna na przykład na placach budowy o trudnych warunkach glebowych. Wprowadzane filtry nazywane są igłofiltrami, a nazwę tę zawdzięczają swojej budowie. Składają się z długich włókien, które przypominają igły. Wprowadzane są do gleby za pomocą specjalnego sprzętu, a następnie układane w rzędach w odpowiedniej odległości od siebie. Igłofiltry pełnią rolę filtra, który ogranicza przenikanie wody do gleby. Woda opadowa lub pochodząca z podziemnych źródeł przepływa przez filtr, a jej nadmiar jest odprowadzany do odpowiednich zbiorników lub kanalizacji. Dzięki temu poziom wód gruntowych zostaje obniżony, co jest szczególnie ważne podczas prowadzenia prac budowlanych czy inżynieryjnych. Odwodnienie igłofiltrami jest skuteczną i trwałą metodą, która pozwala zapobiec zalewaniu terenu i zapewnia stabilność podłoża.

Przy jakich projektach stosuje się odwodnienia wykopów igłofiltrami?

Ze względu na liczne zalety oraz stosunkowo niski koszt inwestycji odwodnienia wykopów igłofiltrami stosuje się przy wielu projektach, w których istnieje konieczność wykonania prac ziemnych różnego typu. Igłofiltry wykorzystywane są zarówno przy okresowych odwodnieniach podczas prac konstrukcyjnych wymagających ingerencji w grunty znajdujące się poniżej naturalnego poziomu wód gruntowych, jak i przy ogólnym obniżaniu poziomu wód gruntowych na potrzeby prac budowlanych. Metoda odwadniania za pomocą instalacji igłofiltrowych sprawdza się także podczas prac geotechnicznych, np. przy badaniu zmienności gruntu lub konieczności jego stabilizacji.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty odwodnienia igłofiltrami. Wieloletnie doświadczenie, setki zrealizowanych projektów, dostęp do nowoczesnych systemów odwadniających oraz profesjonalna kadra pracownicza to pewność najwyższej jakości świadczonych usług. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego/mailowego. Pozostajemy do dyspozycji.