Odwadnianie wykopów

Oferujemy profesjonalne i fachowe odwadnianie wykopów, które jest często niezbędne podczas prac ziemnych, budowlanych, inżynieryjnych lub modernizacyjnych. Celem tej usługi jest tymczasowe obniżenie poziomu wód gruntowych, co pozwala na przeprowadzenie prac budowlanych bez ryzyka zalewania terenu. Oferujemy pełen zakres usług związanych z odwadnianiem wykopów, w tym przygotowanie projektu, dostarczenie sprzętu, montaż i demontaż na miejscu wykonywania prac oraz nadzór nad przebiegiem projektu. Nasz zespół stale monitoruje aktualny poziom wód gruntowych, aby zapewnić skuteczne i bezpieczne odwadnianie wykopów. W celu efektywnego pompowania wody z wykopu stosujemy nowoczesne systemy, które pozwalają nam szybko i skutecznie usunąć nadmiar wody z terenu. Oprócz profesjonalnej usługi odwadniania wykopów, zapewniamy pełne wsparcie techniczne w trakcie współpracy.

Pompowanie wody z wykopów – nasze projekty

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku posiadamy szerokie portfolio projektów związanych z pompowaniem wody z wykopów. Do tej pory zrealizowaliśmy wiele inwestycji dla osób prywatnych oraz przedsiębiorców i podmiotów państwowych. Jakie projekty obejmujące pompowanie wody z wykopów wykonaliśmy? Między innymi odwodnienie wykopów pod fundamenty linii elektroenergetycznej 400kV w jednym z największych projektów linii wysokiego napięcia w Polsce na trzech odcinkach budowy w Ostrołęce, Szczecinie, Olsztynie-Mątkach, które obejmowały 200 stanowisk do odwodnienia. Wykonaliśmy również kompleksowe systemy odwadniania trasy Niepodległości w Białymstoku. Zajmowaliśmy się również kompleksowym odwodnieniem przejazdów kolejowych, dróg ekspresowych i wiele innych.

Jakie wykopy odwadniamy?

Wieloletnie doświadczenie, zgrany zespół specjalistów oraz dostęp do zaawansowanych technologicznie systemów odwadniających pozwala nam realizować rozmaite projekty. Współpracujemy z firmami z branży przemysłowej podczas odwadniania wykopów liniowych (sieci podziemnych, tuneli, dróg), co jest niezbędne dla położenia instalacji sanitarnych, gazowych czy elektrycznych. Wykonujemy odwodnienia placu budowy wokół obiektów kubaturowych z częścią podziemną. Oferujemy także zabezpieczenia wykopów ze wszystkich stron.

Metody osuszania wykopów stosowane przez naszą firmę

W zależności od rodzaju gruntu oraz charakteru zlecenia usługę osuszania wykopów realizujemy przy użyciu różnych metod. Wykonujemy odwadnianie z wykorzystaniem:

  • instalacji igłofiltrowych,
  • studni depresyjnych,
  • systemów drenażu pionowego,
  • systemów drenażu poziomego.

Najpopularniejszym rozwiązaniem sprawdzającym się w większości projektów jest odwadnianie za pomocą igłofiltrów. To skuteczny sposób na odprowadzenie wód gruntowych zalegających wokół wykopów.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty osuszania wykopów. W przypadku dodatkowych pytań albo wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wysłania zapytania za pośrednictwem poczty internetowej. Pozostajemy do dyspozycji.