Renta

Renta Group Oy

Renta Group Oy („Renta Group” lub „Renta”) osiągnęła porozumienie w sprawie przejęcia SIA Uprent Group („Uprent” lub „Spółka”), wiodącej specjalistycznej firmy pompowej, dostarczającej rozwiązania w zakresie odwadniania i bypass, w krajach bałtyckich i Polsce. Spółka posiada 13 oddziałów na Łotwie, Litwie, w Estonii i Polsce. Uprent, z siedzibą główną na Łotwie, zatrudnia ponad 100 pracowników i osiąga roczne przychody w wysokości około 11 milionów euro.

Przejęcie stanowi kontynuację strategii firmy Renta, która dąży do osiągnięcia pozycji lidera w wynajmie sprzętu w Europie Północnej. Renta wejdzie na rynek specjalistycznego pompowania, który stanowi atrakcyjną i znaczącą niszę w branży wynajmu, zwłaszcza w Polsce i krajach bałtyckich, gdzie pompowanie jest zazwyczaj wymagane na budowach ze względu na mokrą glebę. Pod względem geograficznym Renta wzmocni swoją pozycję w Polsce i wejdzie na rynki krajów bałtyckich, poszerzając swoją obecność w Europie Północnej.

Uprent doskonale pasuje do spółki Renta, ponieważ jest profesjonalnie zarządzaną firmą o wysokiej jakości, charakteryzującą się wysoką rentownością i wiodącą pozycją na rynku. Podobnie jak Renta, spółka ma wąską strukturę i organizację zorientowaną na poszczególne kraje. Uprent będzie kontynuował działalność i świadczenie usług w oparciu o ten sam sprawnie funkcjonujący lokalny model biznesowy, co dotychczas. Renta dostrzega znaczący potencjał w rozwoju działalności na obecnych rynkach Uprent oraz w dalszym zwiększaniu skali działalności, poprzez rozszerzenie specjalistycznego pompowania w krajach nordyckich, korzystając z istniejącej obecności firmy Renta.

Kari Aulasmaa, CEO Grupy Renta, powiedział:

„Uważamy specjalistyczne pompowanie za bardzo atrakcyjny niszowy segment wynajmu, w którym Uprent jest zdecydowanym liderem rynku w krajach bałtyckich i Polsce. Jesteśmy bardzo zadowoleni z połączenia sił z tą wysokiej jakości firmą, w której widzimy utalentowany zespół i znaczny potencjał dalszego rozwoju.”

Martins Egle, CEO w Uprent, powiedział:

„Jesteśmy szczerze zadowoleni, że staniemy się częścią Grupy Renta, która przestrzega najwyższych standardów operacyjnych i ma ambitne plany na przyszłość. Traktujemy tę transakcję jako wysoką ocenę naszego dotychczasowego sukcesu. Przynależność do Grupy Renta w przyszłości daje nam doskonałe możliwości ekspansji geograficznej i dalszego rozwoju naszej oferty produktów, możliwości technicznych i profesjonalnej wiedzy.”

 

Informacje o Renta Group

Renta Group Oy to fińska firma zajmująca się wynajmem maszyn i sprzętu budowlanego, założona w 2015 roku. Renta prowadzi działalność w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii i Polsce, posiada ponad 100 oddziałów i zatrudnia ponad 1000 pracowników. Renta to ogólna wypożyczalnia z szeroką ofertą maszyn i urządzeń budowlanych wraz z powiązanymi usługami. Oprócz sieci wypożyczalni, Renta jest znaczącym dostawcą rusztowań i usług ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.renta.com.

O firmie Uprent

Uprent jest liderem w dziedzinie specjalistycznych pomp w krajach bałtyckich i Polsce, dostarczając rozwiązania w zakresie odwadniania i bypass dla firm budowlanych, zajmujących się gospodarką wodną i produkcyjnych. Ponadto firma dostarcza rozwiązania w zakresie pogłębiania i obudowy wykopów. Siedziba główna Uprent znajduje się na Łotwie, a działalność operacyjna prowadzona jest na Łotwie, Litwie, w Estonii i w Polsce. Firma posiada 13 oddziałów i zatrudnia ponad 100 pracowników. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.uprent.eu/en/home/.

Leave a Comment