W okresie od 16 sierpnia do 2 grudnia 2021 roku firma UPRENT realizowała zlecenie obejmujące budowę oraz nadzór nad obsługą bypassu ścieków  na terenie przepompowni ścieków „Gryczana” w Wołominie, w województwie mazowieckim. Firmą zlecającą było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołominie. Pragniemy podsumować to zlecenie oraz przedstawić rezultaty naszej pracy.

Zakres wykonanych prac

Kompleksowa usługa świadczona przez firmę UPRENT polegała na wykonaniu bypassu, a następnie obsłudze tymczasowej instalacji pompowej na czas przeprowadzenia prac remontowych w komorze dopływowo-rozdzielczej przepompowni ścieków „Gryczana”. Zakres wykonywanych prac obejmował pomiary pod późniejszy montaż instalacji, dostarczenie sprzętu wraz z montażem, a następnie skrupulatny monitoring poprawności działania systemu tymczasowego obejścia linii kanalizacyjnej. W trakcie kilku miesięcy realizacji zlecenia wykonywaliśmy cykliczne testy przy użyciu profesjonalnych narzędzi pomiarowych.  Dzięki naszej pracy wyłączony z użytkowania odcinek kanalizacji mógł zostać poddany kompletnej renowacji, bez potrzeby unieruchamiania całej linii przesyłowej.

Wykorzystane rozwiązania i sprzęt

Realizacja projektu wymagała skrupulatnego przygotowania oraz wyboru sprzętu indywidualnie dopasowanego do charakterystyki zlecenia. Nasza firma wykorzystała do tego cztery pompy Hidrostal F10 o wydajności 970 m³/h każda. W czasie pracy sprzęt działał całkowicie bezobsługowo, co jest jedną z największych zalet bypassu ścieków oferowanego przez UPRENT. Automatyczna praca systemu była możliwa dzięki zastosowaniu kontenera sterowniczego PLC, odpowiedzialnego za kontrolę częstotliwości przesyłu cieczy przez pompy.

Za transport ścieków do komory odbiorczej odpowiadał rurociąg o średnicy 500 mm i długości 25 mb. Na zlecenie firmy zamawiającej dostarczyliśmy również zapasowe źródło zasilania tymczasowej przepompowni. Wykorzystaliśmy do tego wysokiej jakości generator prądu o mocy 110 kVA. Urządzenie wyposażone było w funkcję automatycznego uruchamiania w przypadku braku zasilania.

List referencyjny od zadowolonego Klienta

Wykonywane przez nas zlecenie realizowane było z dbałością o indywidualne potrzeby Zamawiającego. Wysoka jakość dostarczonych rozwiązań w zakresie budowy bezobsługowego bypassu ścieków potwierdzona została listem referencyjnych wystawionym przez zadowolonego Klienta. Poniżej przedstawiamy pełną treść listu podpisanego przez prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołominie.

https://1drv.ms/v/s!AgO0WtosohtwgddSr5-8yvCDtMlPYQ?e=xaoT3f