Budowa bypassu ścieków w Wołominie

Realizacja zlecenia na budowę oraz obsługę bypassu ścieków na terenie przepompowni ścieków „Gryczana”

Poland, Wolomin

W okresie od 16 sierpnia do 2 grudnia 2021 roku firma UPRENT realizowała zlecenie obejmujące budowę oraz nadzór nad obsługą…

Bypass przebudowa pompowni „Gryczana”

Bypass przebudowa pompowni „Gryczana”

Polska, Wołomin
Bypass przebudowa pompowni „Gryczana” Modernizacja komory dopływowo-rozdzielczej na terenie przepompowni ścieków „Gryczana” Projekt: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o....
Meliorex – Budowa gazociągu Polska – Litwa, Konopki – Kuków

Budowa gazociągu Polska – Litwa, Konopki – Kuków

Polska, Grajewo

GAZ-SYSTEM zawarł umowę na wykonanie robót budowlanych związanych z drugą częścią północnego odcinka interkonektora gazowego Polska-Litwa. Kontrakt na roboty budowlane na fragmencie Konopki – Kuków (ok. 77 km) został podpisany z konsorcjum firm, którego liderem jest NDI Energy Sp. z.o.o. UPRENT zapewnił kompleksową obsługę odwodnienia obiektów w powiatach ełckim oraz grajewskim.

Meliorex – Budowa gazociągu Polska – Litwa, Konopki – Kuków

Odwodnienia na budowie drogi S-61 – węzeł „Śniadowo” i „Łomża Południe”

Polska, Łomża

Firma Polaqua wygrała przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S-61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn Odcinek: węzeł „Śniadowo” (z węzłem) – węzeł „Łomża Południe” (bez węzła) . Długość trasy 17 km, UPRENT zapewnił kompleksową obsługę odwodnienia obiektów, w tym transporty, wykonanie instalacji, monitorowanie 24/7, tankowanie i serwisowanie sprzętu oraz konsultacje techniczne.

Bypass, full scope dewatering and shoring rental - Poznań tram contruction

Bypass, kompleksowe odwodnienie oraz wynajem szalunków – Poznań trasa tramwajowa

Polska, Poznań

Układ zastępczego pompowania ścieków, odwodnienie wykopu oraz szalunki do zabezpieczenia wykopu pod wymianę kolektora ściekowego w ciągu trasy tramwajowej w Poznaniu dla Strabag. Na powyższe zadanie UPRENT zapewnił dostawę sprzętu wraz z kompleksowym montażem pomp.

Odwodnienie kompleksowe – przejazd kolejowy w Otwocku

Odwodnienie kompleksowe – przejazd kolejowy w Otwocku

Polska, Warszawa

Odwodnienie wykopu pod budowę przejścia podziemnego w ciągu trasy modernizowanej linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock – Pilawa dla Klienta – Budimex. Na powyższe zadanie UPRENT zapewnił dostawę sprzętu do odwodnienia wykopów wraz z kompleksowy montażem.

Transfer wody OIL & GAS

Transfer wody OIL & GAS

Polska, Kramarzówka

W trakcie przygotowań do wydobywania gazu łupkowego na Podkarpaciu, nasz Klient potrzebował pomp o wysokiej wydajności do wykonania procesu szczelinowania. Ze sztucznego zbiornika należało precyzyjnie określonymi etapami dostarczyć czystą wodę na odległość 500m z różnicą wysokości ponad 7m. Przed rozpoczęciem procesu tłoczenia, woda miała być skutecznie wymieszana z chemią kwasową za pomocą pomp w trybie zamkniętym.

Odwodnienie kompleksowe - budowa trasy S19

Odwodnienie kompleksowe – budowa trasy S19

Polska, Kraśnik

Firma Aldesa wygrała przetarg na budowę drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów, odc. Lublin – koniec obw. Kraśnika, obejmujący: Część nr 1: odc. realizacyjny Lublin (węzeł Konopnica obecnie Lublin Węglin – bez węzła) – węzeł Niedrzwica D. obecnie Niedrzwica Duża z węzłem, długość ok. 12 km.

Bypass przebudowa pompowni „Saska Kępa”

Bypass przebudowa pompowni „Saska Kępa”

Warszawa, Polska

W związku z wyłączeniem przepompowni „Saska Kępa I” na czas jej modernizacji, zaszła konieczność zaprojektowania i zainstalowania tymczasowej pompowni ścieków, która będzie miała za zadanie przepompowanie nadwyżki ścieków w przypadku opadu burzowego.

Bypass przebudowa pompowni "Włochy-Mikowa"

Bypass przebudowa pompowni „Włochy-Mikowa”

Warszawa, Polska

W trakcie prac związanych z modernizacją pompowni „Włochy Mikowa” w Warszawie, niezbędne było zapewnienie przez Generalnego Wykonawcę profesjonalnego rozwiązania tymczasowej przepompowni ścieków w głównym obiekcie pompowni

ODWODNIENIA ZA POMOCĄ STUDNI DEPRESYJNYCH - DOLNOŚLĄSKIE

ODWODNIENIA ZA POMOCĄ STUDNI DEPRESYJNYCH – DOLNOŚLĄSKIE

Dolnośląskie, Polska

Oferta UPRENT zawierająca konsultację, dobór, instalację oraz elektroniczny monitoring pracy pomp głębinowych, została wybrana przez Konsorcjum budujące spektakularny obiekt sportowy, jako oferta najkorzystniejsza i przede wszystkim oferta kompleksowa, wychodząca naprzeciw skomplikowanym wymaganiom technicznym projektu.

Bypass południowa obwodnica Warszawy

Bypass południowa obwodnica Warszawy

Warszawa, Polska

Tymczasowe przekierowanie ścieków z kanału DN400 na czas budowy przepompowni docelowej w inwestycji budowy Południowej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi S2.

Bypass Aldesa Gdańsk

Bypass Aldesa Gdańsk

Gdańsk, Polska

W ramach realizacji zadania Przebudowa linii tramwajowej na ul. Budzysza , Stryjewskiego i Nowotna w Gdańsku Firma UPRENT Sp. z o.o. w okresie 10.04.2019 do 24.10.2019  wykonywała dla firmy Aldesa Construcctiones Polska usługę polegającą na kompleksowym wykonaniu bypassu kanału melioracyjnego na czas budowy nowego żelbetowego przepustu wraz z umocnieniami koryta. Przez cały okres budowy dodatkowo świadczyliśmy kompleksową usługę odwodnienia.

ODWODNIENIE KOMPLEKSOWE TRASA NIEPODLEGŁOŚCI BIAŁYSTOK

Odwodnienie kompleksowe trasa Niepodległości Białystok

Białystok, Polska

Firma Budimex wygrała przetarg na budowę dwóch odcinków Alei Niepodległości- Obwodnicy Białegostoku. Długość trasy 10,5 km, 11 dwupoziomowych skrzyżowań, tunel pod torami.  UPRENT zapewnił kompleksową obsługę odwodnienia obiektów, w tym  transporty, wykonanie instalacji, monitorowanie 24/7, tankowanie i serwisowanie sprzętu oraz konsultacje techniczne.

BYPASS W BIAŁYSTOKU JARZĘBINOWA/GAJOWA

Bypass w Białymstoku Jarzębinowa/Gajowa

Białystok, Polska

W ramach realizacji zadania inwestycyjnego „Renowacja sieci kanalizacji sanitarnej wraz z komorami w rejonie ulic Gajowej i Jarzębinowej w Białymstoku” UPRENT w lipcu 2018 roku zrealizował dla firmy Terkan, usługę polegającą na kompleksowej budowie i obsłudze by-passu na czas realizacji prac renowacyjnych.

BYPASS BUDIMEX BIAŁYSTOK

Bypass Budimex Białystok

Białystok, Polska

Na budowie trasy Niepodległości w Białymstoku klient w czasie realizacji nowego kolektora tłocznego do kanalizacji potrzebował tymczasowego i skutecznego rozwiązania na przepompowanie ścieków.

ODWODNIENIE WYKOPÓW POD FUNDAMENTY LINII ELEKTROENERGETYCZNEJ 400KV

Odwodnienie wykopów pod fundamenty linii elektroenergetycznej 400kv

Olsztyn-Szczytno-Ostrołęka, Polska

Nasz klient „Aldesa Nowa Energia” Sp. z o.o. wygrała przetarg na budowę w rekordowo krótkim czasie jednego z największych projektów linii wysokiego napięcia w Polsce, co wiązało się z wymogiem specjalistycznej pomocy na początkowym etapie budowy.

BYPASS PRZEBUDOWA POMPOWNI SADYBA UPRENT

Bypass przebudowa pompowni Sadyba

Warszawa, Polska

W ramach realizacji zadania inwestycyjnego Budowa obiektów oraz instalacji dla neutralizacji powietrza złowonnego na terenie Stacji Pomp Kanałowych  „Sadyba”

Bypass pompownia ścieków Kórnik

Bypass pompownia ścieków Kórnik

Kórnik, Polska

Wykonawca remontu przepompowni ścieków w m. Kórnik potrzebował zapewnić w czasie realizacji projektu ciągłe przepompowanie ścieków z miasta do oczyszczalni.

BYPASS OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW ZIELONA GORA

BYPASS OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW ZIELONA GÓRA

Zielona Góra, Polska

Remont oczyszczalni ścieków w województwie lubuskim miał miejsce w 2017 roku, kiedy firma Uprent przejęła na siebie odpowiedzialność za tymczasowe pompowanie ścieków.

BYPASS POMPOWNIA ŚCIEKÓW KOŁO

BYPASS POMPOWNIA ŚCIEKÓW KOŁO

Koło, Polska

Remont pompowni ścieków w województwie wielkopolskim miał miejsce w 2017 roku, kiedy firma Uprent przejęła na siebie odpowiedzialność za zastępcze pompowanie ścieków. Zadanie polegało na pominięciu istniejącej pompowni na czas jej remontu, budowie zastępczego układu pompowania ścieków oraz podłączeniu się do istniejącej instalacji. Pompowanie ścieków odbywało się na odległość ok. 1 km.

SYSTEMY ODWADNIANIA

BYPASS KANALIZACJI SANITARNEJ W RYDZE

Ryga, Łotwa

Firma OSTAS CELTNIEKS SIA wygrała przetarg na budowę infrastruktury przy budowie wielofunkcyjnego parku NEW HANZA CITY w Rydze na Łotwie.

PRACE NA ZATOPIONYM PROMIE

PRACE NA ZATOPIONYM PROMIE

Tallinn, Estonia

Podczas czynności ratowniczych najważniejszym kryterium klienta jest czas reakcji. W tym przypadku – wykonać prace ratownicze zanurzonego promu w celu zapobiegięcia całkowitemu zatopieniu. Biorąc pod uwagę napiętą sytuacje i terminy, firma UPRENT oferowała dla klientów rozwiązania, które zostały wykorzystane w sytuacjach analogowych w celu oszczędzania czasu, minimalizując proces debaty, rozwój projektu i wyboru odpowiedniego sprzętu.

TYMCZASOWE ZASILANIE ELEKTRYCZNE PODCZAS FESTIWALU ŚWIATŁA “STARO RIGA 2016”

TYMCZASOWE ZASILANIE ELEKTRYCZNE PODCZAS FESTIWALU ŚWIATŁA “STARO RIGA 2016”

Ryga, Łotwa

Rada Miasta Rygi organizuje wspaniałe i rozbudowane festiwale świetlne i dźwiękowe „Staro Riga” we współpracy z partnerami GACO SIA i NA SIA. Instalacje audiowizualne, projekcje i wizualizacje 3D na ścianach budynków i innych elementów miejskich są organizowane w różnych miejscach w Rydze podczas tygodniowego festiwalu. Biorąc pod uwagę krótki czas festiwalu, każdy obiekt musi być wyposażony w prąd z tymczasowym źródłem zasilania – generatorem energii.

TYMCZASOWE ROZWIĄZANIA ZASILANIA NA FESTIWALU MUZYCZNYM KUBANA

TYMCZASOWE ROZWIĄZANIA ZASILANIA NA FESTIWALU MUZYCZNYM KUBANA

Ryga, Łotwa

Na wyspie największej rzeki, która przecina cały kraj, w centrum Rygi odbywa się festiwal muzyczny „KUBANA”. Wielu artystów gra na wielu scenach podczas imprezy i bawi widownię na różne sposoby. Rola UPRENT na festiwalu – zapewnienie energii elektrycznej na terenie całej imprezy.

CZYSZCZENIE HYDROTERMALNYCH ZBIORNIKA Z OBRÓBKĄ DREWNA

CZYSZCZENIE HYDROTERMALNYCH ZBIORNIKA Z OBRÓBKĄ DREWNA

Ryga, Łotwa

Co roku największy producent sklejki drewnianej Latvijas Finieris organizuje przerwy technologiczne w trakcie sezonowej niszy . Planowane procedury konserwacyjne, prewencyjne naprawy i czyszczenie różnych zbiorników i magazynów odbywa się przy małej produkcji. Firma UPRENT zaproponowała przystąpienie do czyszczenia zbiornika wstępnej obróbki drewna.

POGŁĘBIANIE W RYDZE

POGŁĘBIANIE W RYDZE

Ryga, Łotwa

Typowe zastosowanie usługi pogłębiania ma miejsce podczas podwodnego wydobywania minerałów. W tym przypadku, wraz z potrzebą klienta, aby powiększyć zbiornik odpadów, utworzony w obrębie powiatu Ryga na Łotwie, można było wydobyć materiał i przetransportować go na pole refulacyjne.

BIOLOGICZNA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW

BIOLOGICZNA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW

Ryga, Łotwa

Remont największej oczyszczalni ścieków w krajach bałtyckich miał miejsce w 2011 roku, kiedy główny wykonawca VELVE SIA wygrał przetarg na prace dla przedsiębiorstwa Rīgas Ūdens SIA. Podczas prac modernizacyjnych konieczne było stopniowe i sekwencyjne zatrzymywanie wszystkich procesów w najdłuższej sekcji oczyszczania, zapewniając w ten sposób obejście kanalizacji całego miasta między basenami technologicznymi.

POMPOWANIE BIOMASY W BIOGAZOWNI

POMPOWANIE BIOMASY W BIOGAZOWNI

Vidzeme, Łotwa

Pompowanie biomasy jest koniecznością na farmach oraz w biogazowniach w przypadkach gdzie biomasa jest zbyt płynna, aby mogły być zbierana maszynami lub zbyt stała, aby mogły być transportowana przez proste pompy wirnikowe. W tym przypadku klient zwrócił się do firmy UPRENT, gdyż poprzednie metody nie wystarczyły do ​​rozwiązania problemu z osadami.