Odwodnienia fundamentów

Naszym klientom oferujemy również usługi obejmujące odwodnienia fundamentów. Są to specjalistyczne systemy drenażowe, które pozwalają na zbieranie wody gromadzącej się wokół fundamentów, piwnic, garaży podziemnych i nie tylko. Wykonanie odwodnienia jest kluczowe, by w budynku nie zaczęła gromadzić się wilgoć. Bardzo często na różnego rodzaju terenach budowlanych gromadzi się woda, która zagraża fundamentom i ścianom. W wielu miejscach obserwuje się również wysoki poziom wód gruntowych. Wówczas wykonanie profesjonalnego odwodnienia fundamentów jest kluczowe do zachowania trwałości i wytrzymałości budynku przez lata.

Profesjonalne systemy odwadniania

UPRENT wykonuje systemy odwadniania wykopów i fundamentów. Zakres naszych działań to nie tylko kompleksowa opieka nad projektem od etapu planowania i konstrukcji po kompleksową realizację, ale również wynajem sprzętu niezbędnego do odwodnienia. Realizowaliśmy szereg projektów obejmujących profesjonalne systemy odwadniania polegające na obniżeniu poziomu wód gruntowych pod budowy wielorodzinne, usługowe, przemysłowe. Wykonywaliśmy także odwodnienia pod fundamenty linii elektroenergetycznych i nie tylko. Mamy bogate portfolio projektów, dzięki czemu wszyscy zgłaszający się do nas klienci mogą być pewni, że podejdziemy do ich tematu w sposób profesjonalny. Zajmiemy się oszacowaniem i monitoringiem przepływu wód gruntowych, pomiarem przepływu, a także zrzutem wydobytej wody, oczyszczeniem jej z cząstek stałych i zanieczyszczeń chemicznych.

Kiedy wykonać drenaż fundamentów?

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty naszej firmy podczas przygotowywania placu pod jakąkolwiek budowę. Kiedy wykonujemy drenaż fundamentów? Zalecamy do kontaktu z UPRENT, jeżeli:

Zwykle konieczność wykonania odwodnienia fundamentów uzależnione jest konstrukcją budynku. Często należy dodatkowo rozważyć wykonanie drenażu na podstawie badań geotechnicznych gruntu, ponieważ to właśnie warunki wodno-gruntowe w dużym stopniu pozwalają określić konieczność odwodnienia oraz jego rodzaj.

Sposoby na odwodnienia fundamentów

Jakie są sposoby na odwodnienie fundamentów? Istnieje wiele sposobów odwodnienia fundamentów, w zależności od specyfiki budynku i jego otoczenia. W zależności od rodzaju gleby oraz konstrukcji budynku wykonuje się systemy odwadniania igłofiltrami, drenażu pionowego, drenażu poziomego czy studni depresyjnych.

Specjaliści z UPRENT zajmą się odwodnieniem fundamentów kompleksowo – od projektu, przez realizację i wsparcie techniczne. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu!