Charakterystyka i zastosowanie pomp specjalnych

Wśród dostępnych na rynku pomp przemysłowych szczególne miejsce zajmują pompy specjalne. To grupa urządzeń o rozmaitych parametrach. W zależności od konkretnego modelu pompy te wykorzystywane są przy realizacji różnych projektów związanych z pompowaniem zarówno wody czystej, jak i brudnej. Czym charakteryzują się pompy specjalne? Jakie jest ich popularne zastosowanie? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Czym charakteryzują się pompy specjalne?

Do grupy pomp specjalnych zaliczane są urządzenia, których wygląd, właściwości i zastosowanie nie pozwalają na przyporządkowanie do konkretnej klasyfikacji urządzeń pompujących. W grupie tej znajdują się pompy o różnych parametrach. Należą do nich m.in. pompy śrubowe, próżniowe, rotacyjne, membranowe i zatapialne. W zależności od modelu urządzenia napędzane są silnikiem elektrycznym lub hydraulicznym. Szczególnym rodzajem pomp specjalnych są modele z napędem PTO (Power Take Off – przystawka odbioru mocy). Przystawka ta jest elementem mechanicznym pozwalającym na przeniesienie napędu generowanego przez skrzynię biegów pojazdu na urządzenie pompujące. Przystawka PTO pełni funkcję źródła odbioru napędu i montowana jest bezpośrednio do skrzyni biegów ciągnika rolniczego lub innego pojazdu o dużej mocy.

Popularne wykorzystanie pomp specjalnych

Ze względu na dużą liczbę urządzeń o różnych parametrach wchodzących w skład grupy pomp specjalnych modele te wykorzystywane są przy rozmaitych projektach pompujących. Stosuje się je zarówno do obsługi wody czystej, jak i zanieczyszczonej cząstkami stałymi. Wybrane modele pomp specjalnych bardzo dobrze sprawdzają się przy tłoczeniu gęstych i lepkich cieczy oraz ściernych związków chemicznych. Często sięgają po nie przedstawiciele firm z branży spożywczej, wodno-kanalizacyjnej, chemicznej i rafineryjnej. Pompy te stosowane są przy transporcie paliwa i innych produktów ropopochodnych. Wiele z pomp specjalnych znajduje zastosowanie również w rolnictwie. Korzystają z nich m.in. hodowcy bydła potrzebujący wysokowydajnych urządzeń do transportu produktów mlecznych. Zakres wykorzystania pomp specjalnych jest bardzo szeroki i zależny od wyboru konkretnego modelu urządzenia.

Pompy specjalne w ofercie firmy UPRENT

Bogaty wybór pomp specjalnych różnego typu oferuje UPRENT, firma zajmująca się wynajmem pomp przemysłowych. Wszystkie dostępne u nas urządzenia pochodzą od renomowanych producentów. To wysokiej jakości pompy o rozmaitym zastosowaniu. Posiadamy zarówno niewielkie modele o niskiej mocy oraz niewielkiej wydajności, jak i zaawansowane technologicznie urządzenia do pompowania dużej ilości cieczy na znaczne odległości. Rozbudowana oferta sprawia, że każdy klient znajdzie u nas model dopasowany do potrzeb prowadzonego przez niego przedsiębiorstwa. Gwarantujemy pomoc przy wyborze urządzenia oraz specjalistyczne wsparcie techniczne udzielane przez zatrudnionych u nas fachowców. Jesteśmy dostępni dla klientów non stop przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.