Kiedy wynajem igłofiltrów jest opłacalny?

Instalacje igłofiltrowe wykorzystuje się przede wszystkim w celu obniżania poziomu wód gruntowych. Głównie znajdują zastosowanie przy odwadnianiu różnego rodzaju wykopów na placach budowy. Podstawowy zestaw instalacji igłofiltrowej składa się oczywiście z igłofiltrów, a do tego rurociągu kolektora ssącego oraz agregatu pompowego. Czy igłofiltry warto wynajmować? Odpowiedzi w naszym wpisie!

Skorzystaj na wynajmie igłofiltrów

Bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy zastosowanie instalacji igłofiltrowej na danym placu budowy wynika w sposób niespodziewany. Co można wtedy zrobić? Oczywiście skorzystać z wynajmu igłofiltrów. Takie rozwiązanie jest korzystne zwykle wtedy, gdy instalacja będzie pracowała na tyle krótko, że zakup zestawu na własność jest nieopłacalny. Firmy specjalizujące się w odwodnieniach zwykle posiadają tego typu sprzęt na własność. Jednak zdarza się, że dane przedsiębiorstwa mają jednorazową potrzebę skorzystania z igłofiltrów. Wówczas wynajem igłofiltrów jest bardziej opłacalne, ponieważ zakup niezbędnego zestawu zwróci się dopiero po dłuższym użytkowaniu. Oprócz tego skorzystanie z usług wypożyczalni tego typu sprzętu jest dobrym pomysłem wtedy, gdy inwestor nie przewidział w projekcie funduszy na podobne cele. Czasami wynajem igłofiltrów interesują się przedsiębiorstwa, które będą z nich korzystały, jednak na daną chwilę nie dysponują odpowiednimi środkami na zakup i nie chcą decydować się na kredyt.

Dowolna konfiguracja instalacji igłofiltrowej

Czy wiesz, jaka jest ogromna zaleta w wypożyczaniu instalacji igłofiltrowej? Zewnętrzne firmy zwykle posiadają kilka zestawów igłofiltrów oraz wiele dodatkowych elementów. Zapewnia to dużą swobodę w konfigurowaniu wypożyczonego sprzętu. Dzięki temu można dopasować daną instalację do konkretnego placu budowy, a w razie potrzeb – rozbudowywać ją w dowolny sposób o kolejne kolektory, łączniki, rozdzielacze, rury i inne akcesoria. Dlatego często z wynajmu igłofiltrów korzystają firmy, które mają już tego typu sprzęt, jednak jego niewystarczającą ilość i po prostu chcą poszerzyć zakres prac.